domyślny banner

Laserowe usuwanie tatuażu

OPIS ZABIEGU

Laserowa likwidacja tatuażu to skuteczna i najbardziej estetyczna metoda usunięcia go.

Metoda laserowa polega na pochłanianiu przez wiązki lasera barwników zawartych w tatuażu. Laser usuwa tatuaż poprzez emisję bardzo krótkich impulsów światła (nanosekundy), które są selektywnie pochłaniane przez barwnik tatuażu. Każdy kolor barwnika absorbuje inną długość fali. Po absorpcji dochodzi do rozerwania barwnika na bardzo drobne fragmenty, które są wchłaniane (usuwane przez układ immunologiczny skóry). Zabieg jest dzięki temu bardzo precyzyjny i zazwyczaj nie wywołuje trwałych obrażeń skóry.

Ilość zabiegów niezbędnych do likwidacji tatuażu jest ściśle uzależniona od profesjonalizmu jego wykonania, rozmiarów, głębokości, ilości i rodzaju użytych barwników rodzaju skóry pacjenta (fototypu), indywidualnej reakcji na laser. Pomiędzy zabiegami powinna być 6-8 tygodniowa przerwa, podczas której rozbite drobinki barwnika są wchłaniane przez organizm, co uwidacznia się stopniowym rozjaśnianiem tatuażu. Czas trwania zabiegu zależy od rozmiarów tatuażu i może wnosić od 5 do 60 minut. Zatem proces likwidacji tatuażu może trwać od kilkunastu minut do nawet kilku miesięcy.

Podczas pierwszego zabiegu wykonana zostaje próba laserowa w trakcie której dokonuje się zabiegu na małej powierzchni tatuażu. Następnie po upływie 2-4 tygodni można zdiagnozować efekt pierwszej próby co pozwala określić szczegóły dalszego postępowania.

Przeciwwskazania:

  • ciąża i laktacja
  • aktywne choroby skóry w miejscu poddawanym zabiegowi
  • przerwanie ciągłości skóry
  • zażywanie leków fotouczulających ( niektóre antybiotyki, leki przeciw depresyjne, retinoidy)
  • zażywanie ziół fotouczulających ( dziurawiec, nagietek, herbatki wyszczuplające)
  • aktywny trądzik

* W celu osiągnięcia optymalnych efektów zaleca się serię zabiegów. Kolejne zabiegi powinno wykonać się w serii kilku, w zależności od wskazań i osiąganych efektów, zachowując 4-8 tygodniowe odstępy między zabiegami.

* Podczas pierwszego zabiegu indywidualnie optymalizowane są parametry działania lasera w celu uzyskania najlepszych efektów.

* Odczucia podczas zabiegu są uzależnione od indywidualnego progu bólowego oraz wrażliwości skóry pacjenta. Zabiegi można wykonywać bez znieczulenia, u niektórych konieczne jest znieczulenie miejscowe.

Adres: ul. Falista 4a/12N, 61-249 Poznań • tel.: 61 833 24 38 • e-mail: gabinet@chirurgia-gromadzinski.pl