domyślny banner

Depilacja Laserowa

OPIS ZABIEGU

Depilacja laserowa jest serią zabiegów służących trwałemu usunięciu włosów. Pozwala skutecznie usunąć włosy ze wszystkich części ciała, jest bezpieczna oraz nieinwazyjna. Umożliwia osiągnięcie zamierzonego efeku bez podrażnień skóry nawet w najbardziej wrażliwych miejscach, tj. okolice bikini, pachy czy górna warga.

Depilacja odbywa się za pomocą wiązki lasera, który wnika głęboko w skórę, niszcząc cebulkę włosa oraz jej korzenie. Podczas zabiegów energia świetlna wytwarzana przez laser ulega zmianie w skoncentrowane ciepło. Zostaje ono wchłonięte przez barwnik włosa ( melaninę) niszcząc nieodwracalnie komórki macierzyste odpowiadające za wyrastanie włosków. Proces ten pozwala na destrukcję struktur mieszka włosowego zawierających melaninę bez uszkodzenia sąsiadujących tkanek, co niweluje ryzyko skutków ubocznych.

Przez około dwa tygodnie od wykonania zabiegu włoski wypadają wraz z cebulkami. Depilacja laserowa jest trwała, bezpieczna i bezinwazyjna. To idealny sposób by uzyskać gładką skórę i zapomnieć o uciążliwości tradycyjnych metod depilacji.

Zabiegi depilacji laserowej wykonuje się w seriach. Średnia ilość zabiegów w serii to 6-8. Minimalna ilość zabiegów to 4-5. Rezultaty, czas trwania oraz ilość zabiegów niezbędnych do usunięcia włosów z wyznaczonego obszaru jest ściśle uzależniona od wielkości depilowanego obszaru, koloru i rodzaju włosa, rodzaju skóry pacjenta (fototypu), gospodarki hormonalnej, płci oraz indywidualnej reakcji na laser.

* W celu osiągnięcia optymalnych efektów zaleca się serię zabiegów. Kolejne zabiegi powinno wykonać się w serii kilku w zależności od wskazań i osiąganych efektów, zachowując 4-8 tygodniowe odstępy między zabiegami.

* Podczas pierwszego zabiegu indywidualnie optymalizowane są parametry działania lasera w celu uzyskania najlepszych efektów.

* Odczucia podczas zabiegu są uzależnione od indywidualnego progu bólowego oraz wrażliwości skóry pacjenta. Laser wyposażony jest w najnowszej technologii końcówkę zapewniającą efekt schładzania skóry.

* Depilację laserowa jest trwała jednak po skończonym cyklu zabiegów, zaleca się raz do roku powtarzać depilację w ramach tak zwanych zabiegów utrwalających. Niewielki odsetek włosów, które zostają po serii zabiegów depilacji laserowej to włosy jaśniejsze, delikatniejsze, które tym samym są mniej widoczne i znacznie wolniej rosną.

Przeciwwskazania:

  • ciąża i laktacja
  • aktywne choroby skóry w miejscu poddawanym zabiegowi
  • przerwanie ciągłości skóry
  • zażywanie leków fotouczulających ( niektóre antybiotyki, leki przeciw depresyjne, retinoidy)
  • zażywanie ziół fotouczulających ( dziurawiec, nagietek, herbatki wyszczuplające)
  • aktywny trądzik

Adres: ul. Falista 4a/12N, 61-249 Poznań • tel.: 61 833 24 38 • e-mail: gabinet@chirurgia-gromadzinski.pl