chirurgia plastyczna

Powiększanie piersi

OPIS ZABIEGU

Operacja powiększenia piersi polega na zmianie kształtu piersi poprzez chirurgiczne wszczepienie implantów. Powiększenie piersi należy do najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii plastycznej.

Zabieg powiększania piersi wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, dożylnym i trwa około 1,5 godziny. Po operacji pacjentka pozostaje w klinice przez jedną dobę.

Implanty piersi są pokryte wielowarstwową powłoką silikonową ze specjalną teksturą. Zapobiega ona stwarnieniu implantów i tworzeniu się torebki wokół nich. Implanty wypełnione są osieciowanym żelem silikonowym, który nawet w przypadku ich uszkodzenia nie przedostaje się do organizmu. Istnieją także implanty silikonowe z powłoką mikropoliuretanową stosowane w przypadku gdy organizm pacjenta wykazuje tendencje do reakcji alergicznych.

Implanty produkowane są jako implanty o kształcie okrągłym lub o kształcie anatomicznym.

Obecnie w ofercie producentów istnieje około 360 modeli implantów, dzięki temu można bardzo precyzyjnie dobrać implanty do anatomi pacjentki.

Wszystkie używane w naszej klinice implanty posiadają wymagane przez Ministerstwo Zdrowia atesty i zezwolenia na używanie w Polsce.

Implanty można wprowadzić pod gruczoł lub pod mięsień piersiowy (dobór metody jest uzależniony od wielu czynników, m.in. wielkości i kształtu piersi, stanu mięśni piersiowych itp.). Możliwe jest wykonanie jednego z wymienionych nacięć: w fałdzie podsutkowej (pod piersią - zwykle ok. 5 cm), wokół brodawki (nacięcie około-przyotoczkowe) lub cięcia pachowego. Wybór nacięcia oraz metody umieszczenia implantu jest każdorazowo konsultowany z pacjentką. Wszczepienie implantów pod mięsień piersi to najlepsze rozwiązanie dla pań, które planują dziecko (ponieważ pozwala na karmienie piersią) oraz w przypadku profilaktyki nowotworu piersi (brak ingerencji chirurgicznej w gruczoł piersiowy, łatwiejsza i bardziej czytelna obserwacja ewentualnych zmian).

DLACZEGO U NAS?

Bezpiecznie

  • Zabiegi powiększenia piersi przeprowadza doktor Artur Gromadziński, który jest jednym z nielicznych w Europie chirurgów specjalistów zarówno chirurgii plastycznej jak i onkologicznej. Specjalizującym się zarówno w zabiegach powiększania jak i rekonstrukcji piersi oraz leczeniu powikłań tych zabiegów. Pacjentkom daje to gwarancję zabiegu przeprowadzonego ze szczególną dbałością o efekt estetyczny oraz bezpieczeństwo.
  • Dla zapewnienia Pacjentkom bezpieczeństwa i najwyższej jakości usług medycznych wprowadziliśmy system zarządzania jakością ISO 9001.

Kompleksowo

  • W naszej Klinice cena powiększenia piersi obejmuje zabieg, znieczulenie, pobyt w Klinice, opiekę pozabiegową ( w tym opatrunki), a dodatkowo pacjentki otrzymują pakiet 3 masaży wspomagających uzyskanie optymalnego efektu zabiegu.
  • Wyróżnia nas to, że Klinika przygotowana jest do opieki nad pacjentkami po powiększeniu piersi. Leczymy wszystkie choroby piersi (niezależnie od obecności implantów).Opieką obejmujemy również pacjentki, które powiększyły piersi w innych placówkach niż nasza.

Adres: ul. Falista 4a/12N, 61-249 Poznań • tel.: 61 833 24 38 • e-mail: gabinet@chirurgia-gromadzinski.pl