chirurgia plastyczna

Liposukcja

OPIS ZABIEGU

Liposukcja (odsysanie tłuszczu) to zabieg modelowania sylwetki polegający na usuwaniu zbędnej tkanki tłuszczowej z określonych partii ciała (najczęściej z okolic ud, bioder i brzucha). Efektem zabiegu jest znaczne wyszczuplenie i wymodelowanie partii ciała poddanych liposukcji.

Zabieg liposukcji polega na wprowadzeniu głęboko pod skórę cienkiej kaniuli (rurki) umożliwiającej odessanie zbędnych komórek tłuszczowych. Aby wprowadzić ją pod skórę, chirurg wykonuje małe (ok. 3-4 mm) nacięcie skóry. Lekarz przemieszcza kaniulę pod skórą, dzięki czemu nie ma konieczności wykonywania wielu nacięć.

Liposukcja nie jest zabiegiem odchudzającym, lecz kształtującym sylwetkę, dlatego przeprowadza się u zdrowych pacjentów z niewielką nadwagą oraz elastyczną skórą (z nadmiarem tkanki tłuszczowej tylko w określonych partiach ciała, jak: zewnętrzna powierzchnia ud, pośladki, brzuch, ramiona, kolana). Podczas zabiegu usuwane są całe komórki tłuszczowe (ale nigdy nie wszystkie komórki tłuszczowe z danego obszaru), dlatego nawet w sytuacji przybrania na wadze efekt zabiegu w tych częściach ciała jest nadal widoczny. Liposukcję wykonuje się w znieczuleniu dożylnym.

Więcej informacji o nowej metodzie odsysanie tkanki tłuszczowej.

Adres: ul. Falista 4a/12N, 61-249 Poznań • tel.: 61 833 24 38 • e-mail: gabinet@chirurgia-gromadzinski.pl