chirurgia plastyczna

Korekcja kształtu brzucha

OPIS ZABIEGU

Korekcja opadnięcia brzucha to zabieg korygujący, polegający na usunięciu nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej ze środkowej i dolnej części brzucha. Efektem zabiegu jest widoczne spłaszczenie brzucha i wysmuklenie talii.

Korekcja opadnięcia brzucha (abdominoplastyka) może dotyczyć zarówno osób otyłych, jak i osób, które mają jedynie opadnięty fałd skórny, np. po porodzie.

Abdominoplastyka jest zabiegiem przeprowadzanym w znieczuleniu ogólnym dożylnym. Operacja polega na nacięciu brzucha powyżej spojenia łonowego (zazwyczaj jedno, rzadziej kilka nacięć - w zależności od decyzji chirurga), odpreparowaniu fałdu skórno-tłuszczowego od powięzi brzusznej tak, by następnie zsunąć skórę maksymalnie ku dołowi, odpowiednio naciągnąć, a następnie usunąć jej nadmiar. Technika ta umożliwia nie tylko usunięcie fałdu skórno-tłuszczowego, ale również pozbycie się ewentualnych rozstępów oraz starych blizn.

W przypadku rozległego zabiegu konieczna jest także korekcja położenia pępka (nie jest to konieczne w przypadku usunięcia fałdu skórno-tłuszczowego z samego podbrzusza). W tym celu wokół pępka wykonuje się nacięcie, które umożliwia - po naciągnięciu skóry brzucha - umiejscowienie pępka w naturalnym położeniu.

W trakcie zabiegu, w razie potrzeby, wykonywana jest plastyka mięśni prostych brzucha, co pozwala spłaszczyć brzuch i utrwalić efekt zabiegu. Operacja może być połączona z odsysaniem tkanki tłuszczowej (liposukcja) z okolic brzucha i bioder, co pozwala na osiągnięcie bardziej widocznych efektów. Blizny po zabiegu są położone na tyle nisko, aby można je było ukryć pod bielizną czy bikini.

Adres: ul. Falista 4a/12N, 61-249 Poznań • tel.: 61 833 24 38 • e-mail: gabinet@chirurgia-gromadzinski.pl