chirurgia plastyczna

Korekcja kształtu uszu

OPIS ZABIEGU

Korekcja uszu to zabieg, który polega na korekcie kształtu chrząstki małżowiny usznej, przez co można skorygować kąt odstawania ucha lub kształt samej małżowiny usznej. Efekt zabiegu jest trwały (utrzymuje się do końca życia).

Celem zabiegu jest zmiana wyglądu zewnętrznego uszu poprzez modelowanie kształtu małżowin usznych lub/i kąta odstawania małżowin od głowy. U pacjentów, których uszy wymagają modelowania zarówno kształtu, jak i kąta odstawania od głowy, pełną korekcję można zazwyczaj przeprowadzić podczas jednego zabiegu.

Lekarz w trakcie konsultacji pokazuje pacjentowi jaki będzie kształt jego uszu po operacji. Korekcję uszu przeprowadza się w trybie ambulatoryjnym, więc pacjent pozostaje w klinice tylko przez kilka godzin. Pacjent otrzymuje najczęściej znieczulenie miejscowe wspomagane premedykacją, bądź znieczulenie dożylne (w specjalnych przypadkach, np. u dzieci). Operacja trwa zwykle godzinę.

Plastyka uszu polega na wykonaniu cięć na tylnej powierzchni ucha, odsłonięciu i wymodelowaniu chrząstki ucha, umocowaniu jej szwami i wycięciu nadmiaru skóry za uchem. Blizna jest w zasadzie niewidoczna, ponieważ linia szwów przebiega wyłącznie na tylnej powierzchni ucha.

Adres: ul. Falista 4a/12N, 61-249 Poznań • tel.: 61 833 24 38 • e-mail: gabinet@chirurgia-gromadzinski.pl