chirurgia onkologiczna

Nowotwory skóry

OPIS ZABIEGU

Nowotwory skóry to przede wszystkim: rak skóry; czerniaki; nowotwory przerzutowe do skóry oraz nowotwory przydatków skóry (gruczołów łojowych, mieszków włosowych, gruczołów potowych).

Leczymy wszystkie zmiany skórne, które wymagają chirurgicznej interwencji. W trakcie zabiegu rozpoznajemy (diagnostyka histopatologiczna), czy dana zmiana jest zmianą nowotworową. Jeżeli nią jest, stosujemy leczenie zgodne z najwyższymi standardami leczenia nowotworów skóry.

Zabiegi usunięcia nowotworów skóry zazwyczaj nie wymagają szczególnych przygotowań przedzabiegowych. Szczegóły postępowania każdorazowo omawiamy z pacjentem podczas konsultacji lekarskiej. Jeśli zmiany nie są duże, istnieje także możliwość przeprowadzenia zabiegu już podczas konsultacji. Techniki chirurgicznego usunięcia nowotworu i sposoby leczenia dobieramy indywidualnie, w zależności od typu nowotworu, miejsca jego występowania oraz samego pacjenta.

W przypadku zmian zdiagnozowanych jako zmiany nowotworowe wymagające dalszego leczenia onkologicznego, kierujemy pacjentów do Wielkopolskiego Centrum Onkologii. Pacjentów posiadających zmiany dermatologiczne, które nie wymagają leczenia chirurgicznego, kierujemy do doświadczonych dermatologów.

W sytuacjach, kiedy konieczne jest leczenie uzupełniające naszych pacjentów kierujemy do Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego w Poznaniu, w którym konsultacje i zabiegi przeprowadza także dr Artur Gromadziński.

Dodatkowe informację znajda Państwo w Programie Zdrowa Skóra

Adres: ul. Falista 4a/12N, 61-249 Poznań • tel.: 61 833 24 38 • e-mail: gabinet@chirurgia-gromadzinski.pl