chirurgia onkologiczna

Leczenie guzów piersi

OPIS ZABIEGU

Guzki piersi, to najczęściej łagodne zmiany w obrębie piersi, tylko niektóre z nich są nowotworami. W naszej klinice usuwamy guzki zdiagnozowane jako guzki łagodne, takie jak: torbiele, włókniaki, gruczolakowłókniaki, zmiany mastopatyczne, tłuszczaki piersi, kwalifikujące się do chirurgicznego usunięcia.

Każda zmiana zauważona w obrębie piersi koniecznie wymaga diagnozy lekarskiej. 85% tych zmian jest niezłośliwa, jednak tylko doświadczony lekarz oraz przeprowadzona diagnostyka mogą w 100% wykluczyć raka piersi. Nie wszystkie zmiany łagodne kwalifikują się do chirurgicznego usunięcia - niektóre wystarczy tylko obserwować.

Dlatego przed każdym zabiegiem przeprowadzamy dokładną diagnostykę: badanie lekarskie, USG lub mammografię i - jeżeli jest taka potrzeba - biopsję. Jeśli zmiana jest łagodna i kwalifikuje się do chirurgicznego usunięcia, przeprowadzamy zabieg w znieczuleniu dożylnym lub miejscowym. Naszym priorytetem jest zapewnienie pacjentom jak najbezpieczniejszego leczenia, dlatego, gdy zmiana wymaga dokładniejszej diagnostyki (np. mammografii preparatu tuż po jego wycięciu), pacjentka kierowana jest do Wielkopolskiego Centrum Onkologii.

Szczegółowy przebieg zabiegu oraz leczenia każda pacjentka omawia z lekarzem prowadzącym podczas konsultacji przedzabiegowej. Lekarz informuje wówczas o rodzaju zabiegu, sposobie jego przeprowadzenia oraz zaleceniach przedzabiegowych.

Adres: ul. Falista 4a/12N, 61-249 Poznań • tel.: 61 833 24 38 • e-mail: gabinet@chirurgia-gromadzinski.pl